ÚVODNÍ STRÁNKA | E-SHOP | TECHNICKÁ PODPORA | KONTAKTUJTE NÁS | ENGLISH
Tel.: +420 377 330 025

WinMagic SecureDoc a Intel Anti-Theft

Ztráta notebooku

 

Co má vaše IT oddělení dělat, když se ztratí firemní notebook?

 

Problém

Společnosti čelí mnohým výzvám v souvislosti s ochranou svých utajovaných dat a majetku (stolní počítače, notebooky) před krádeží nebo neoprávněným přístupem. Podle studie z roku 2008 ocenily společnosti každý odcizený údaj na 202 dolarů v USA a 60 liber ve Spojeném království. FBI zaznamená ročně ve Spojených Státech více než milion odcizených notebooků, více než 98 % se jich už nevrátí. V německu se jen na letištích ztratí nebo je zcizeno 10 tisíc notebooků, v UK je to dokonce 25 tisíc.

 

Jakmile společnost ztratí notebook s citlivými údaji, zůstává mnoho nezodpovězených otázek, mezi které patří:

  • Je pevný disk ztraceného notebooku šifrovaný?
  • Je možné vzdáleně notebook zamknout, aby se s ním nedalo pracovat?
  • Pokud se notebook vrátí, je možné jej obnovit do stavu před odcizením?

 

 

Řešení

SecureDoc využívá to nejlepší z technologií Intel Anti-Theft a hardwarového šifrování disku Seagate Secure v jedné konzoli pro firemní správu. WinMagic přináší špičkové řešení pro zabezpečení notebooků, které spojuje kombinaci výhod technologií Intel Anti-Theft, Seagate Secure a SecureDoc. SecureDoc nabízí jednotnou serverovou konzoli pro správu, která spravuje šifrování dat uložených na počítačích v nesourodém prostředí včetně notebooků vybavených technologií Intel Anti-Theft.

  • WinMagic poskytuje nepřekonatelnou ochranu dat koncových zařízení, vyměnitelných médií, citlivých souborů, aplikací, zbytkových informací (stránkovací soubory, dočasné soubory, vyrovnávací soubory tisku, soubory hibernace) a operačních systémů před neoprávněným přístupem.
  • Prostřednictvím zablokování přístupu k šifrovaným datům je možné zamezit uživatelský přístup k datům nedestruktivním způsobem skrze SecureDoc Enterprise Server (SES). I kdyby uživatel (např. bývalý zaměstnanec) stále disponoval platnými údaji a připojil disk k jinému počítači, nebude moci k datům přistoupit.
  • Pomocí SecureDocu mohou administrátoři vzdáleně obnovit uživatelský přístup k datům. Je to jednoduchý a nenákladný způsob jak obnovit plnou funkčnost notebooku nebo stolního počítače. Zablokování šifrovaných dat je obnovitelná alternativa ke vzdálenému smazání dat (Crypto Erase), jehož výsledek je nezvratný.

 

 

Intel Anti-Theft

logo antitheftPomáhá minimalizovat náklady a rizika spojená se ztrátou nebo odcizením notebooku. Technologie Intel Anti-Theft využívá několika detekčních mechanizmů na úrovni hardware pro identifikaci potenciální ztráty nebo odcizení a ztracené notebooky automaticky znepřístupní. Toto vestavěné zabezpečení, které nelze obejít, notebook znepřístupní, čímž zároveň zabraňuje v přístupu k cenným informacím, která jsou uložená na šifrovaném pevném disku. Technologie disponuje také možností nastavit vlastní zprávu, která se zobrazí na displeji odcizeného notebooku. Jakmile se notebook navrátí, je možné jej okamžitě znovu aktivovat bez poškození dat nebo hardware. Chraňte svůj majetek a citlivé firemní údaje a odraďte zloděje díky chytré ochraně na hardwarové úrovni vestavěné v noteboocích s procesory Intel Core.

 

Klíčové body technologie:

  • Odhalí krádež notebooku: inteligentní hardware odhalí podezřelé chování (např. časté pokusy o přihlášení nebo nepodařené hlášení firemnímu serveru).
  • Chrání data: technologie na úrovni hardware znepřístupní notebook a přístup k datům, i když je odebraný, vyměněný nebo smazaný pevný disk.
  • Jednoduchá obnova: jakmile je notebook navrácen, je možné jej rychle obnovit pomocí hesla (jednorázového, nebo běžného), bez poškození dat.
  • Zpráva pro nálezce: na displeji je možné zobrazit přizpůsobitelnou zprávu, která napomůže navrácení notebooku.


Jak funguje SecureDoc a Intel AT najdete např. zde:

 

Pro využití technologie Intel Anti-Theft v rámci řešení SecureDoc je vyžadováno předplatné této služby. Pro více informací kontaktujte naše oddělení prodeje.

Intel AntiTheftIntel Anti-Theft Website

Lokální stránky o technologii Intel Anti-Theft.


 


WinMagic, Lenovo, Intel Anti-Theft

Leták k ISSS 2012 [CZ]