ÚVODNÍ STRÁNKA | E-SHOP | TECHNICKÁ PODPORA | KONTAKTUJTE NÁS | ENGLISH
Tel.: +420 377 330 025

Autentizace SecureDoc před startem operačního systému

Ověření před startem SecureDoc

 

Jaký je přínos?

Pre-Boot autentizace SecureDoc zvyšuje zabezpečení a rozšiřuje možnosti ověření uživatele ještě před startem operačního systému pro lepší ochranu vašich citlivých dat. Zároveň celý proces zjednodušuje.

 

 

Jak to funguje?

Ověření uživatele před startem operačního systému obecně přispívá k vyšší bezpečnosti proto, že uživatel, který nemá pověření s počítačem pracovat, se nejenom nepřihlásí do operačního systému (nemůže počítač ovládat), ale především mu je zabráněno počítač vůbec zapnout a dostat se tedy k souborům.

 

SecureDoc nabízí nejširší škálu možností dodatečných metod ověření, mezi něž patří čipové karty smartcard, bezpečnostní tokeny, biometrie (typicky čtečky otisků prstů), infrastruktura veřejných klíčů a bezpečnostní čipy TPM. SecureDoc je dokonce jediné ucelené bezpečnostní řešení, které podporuje biometrické ověřování uživatele před zavedením operačního systému (pre-boot).

 

Nejčastější metodou ověření uživatele před nastartováním operačního systému jsou hesla (viz. níže prvek 1), ale bez opravdu silných hesel může být tato metoda slabým článkem zabezpečení. Jednou z možností řešení je doplnit hesla druhým ověřovacím prvkem. Případně je možné jako jediný ověřovací prvek zvolit fyzické (viz.prvek 2) nebo biometrické (viz. prvek 3) ověření. WinMagic má široké schopnosti pre-boot autentizace.

 

Pět prvků ověření:

Faktor Technologie (pre-boot)
1 Něco z hlavy Heslo (bezpečnostní pravidla nastavená centrálně, vyžadována na místě před startem počítače.)
2 Něco z kapsy

Bezpečnostní karty a jiné tokeny

3 Něco vlastního

Biometrie (např. podpora pro vestavěné čtečky otisků prstů)

4 Kde se nacházíte

Integritu kontrolovat lokálně pre-boot rozhraním

 

Bezpečnostní TPM čip (pověření vázáno na konkrétní počítač)

 

Ověření na autorizované síti

5 Někdo, kdo vám důvěřuje

Ověřit uživatele pomocí sítě, přestože předložil platná lokální pověření a prošel pre-boot kontrolou. Počítač nenastartuje, dokud není uživatel ověřen prostřednictvím síťového serveru, který poskytne požadovaný bezpečnostní klíč.

 

 

Výhody čteček otisků prstů

Pokud počítač disponuje čtečkou otisků prstů, může být šifrovaný velmi silným, tedy také dlouhým a složitým heslem, které však uživatel nemusí dlouze zadávat. Namísto něj použije svůj prst jako jedinou a jedinečnou identifikaci prostřednictvím čtečky otisků prstů. Zabezpečení je tak výrazně vyšší, protože nedojde k opakovanému a viditelnému zadávání hesla, uživatel navíc ušetří čas a nemusí si pamatovat složité heslo.

 

PBConnex

Brožura [CZ]

 

PBConnex a Lenovo

Brožura [EN]