ÚVODNÍ STRÁNKA | E-SHOP | TECHNICKÁ PODPORA | KONTAKTUJTE NÁS | ENGLISH
Tel.: +420 377 330 025

Hardwarově šifrované pevné disky v podnikovém nasazení

Hardwarově šifrované pevné disky

Zhodnotíme vaši investici do hardwarového šifrování

 

Problém

Hardwarově šifrované pevné disky (též "samošifrovací") v sobě obsahují vlastní technologii, která automaticky šifruje veškerá data zapisovaná na disk bez dodatečného software, protože šifrování probíhá už na úrovní hardware. Tyto disky jsou pro některé uživatele velice zajímavou a lákavou volbou, ovšem zároveň existuje významná skutečnost, která omezuje jejich použití:

 

Hardwarově šifrované disky nejsou připravené pro velké společnosti

Aby mohly být disky s hardwarovým šifrováním užitečné ve velkých společnostech, nestačí pouhé šifrování. Je potřeba ověřovat uživatele a jejich uživatelská práva, mít možnost spravovat bezpečnostní politiky a získat centrální kontrolu nad bezpečnostními klíči a hesly, včetně jejich obnovy. Bez ověřování uživatelů šifrování vlastně data nechrání. Bez centrální správy rapidně narůstají náklady související s šifrováním dat. V úvahu musíme navíc vzít také cenu hardware - disky vybavené hardwarovým šifrováním je nejprve nutné dokoupit... což může být poměrně nákladné, pakliže tuto technologii nasazujeme na tisíce notebooků. Ale co potom s hardware, který nemůžete, nebo nechcete obměnit?

 

 

Řešení

Získejte to nejlepší z obou světů

SecureDoc podporuje rozmanitá prostředí, což vám umožní použití různých kombinací šifrovacích metod. Hardwarově šifrované disky můžete použít jen na některých počítačích, přitom SecureDoc použijete pro šifrování dat a ochranu počítačů s klasickými pevnými disky, dokud i u nich neprovedete výměnu.

 

SecureDoc navíc přidává velmi důležitou podporu pro ověřování uživatelů a centrální správu hardwarově šifrovaných disků. Ta zahrnuje řízení uživatelů i celých bezpečnostních politik, obnovu hesel, funkci podpory a dodatečné možnosti zabezpečení, jako je víceúrovňové ověřování uživatelů, ochrana portů, šifrování vyměnitelných médií, šifrování souborů a složek a pokročilou správu bezpečnostních klíčů. Tato vylepšení rozšírují schopnosti hardwarově šifrovaných disků, čímž z nich dělají životaschopné řešení i pro velké společnosti.

 

SecureDoc umožňuje okamžitě využít výhody hardwarového šifrování dat, přičemž zajistí soulad s právními normami, jelikož ochrání také počítače bez hardwarového šifrování - vše je navíc spravováno jedním a tím samým řešením.

 

 

 Full-Disk Encryption - Solution Brief - Self-Encrypting Drives
Samošifrovací disky

Solution Brief [EN]