ÚVODNÍ STRÁNKA | E-SHOP | TECHNICKÁ PODPORA | KONTAKTUJTE NÁS | ENGLISH
Tel.: +420 377 330 025

Zdravotnictví

Zdravotnictví

 

SecureDoc ve zdravotnictví

 

Notebooky v běžném provozu obsahují informace kritické pro záchranu života – jak ale může organizace tato data chránit před únikem, aniž by zpomalila ověřené uživatele, když je v ohrožení zdraví pacienta?

 

Lékaři a zdravotní sestry potřebují přístup k pacientovým informacím, ovšem neměli by mít přístup k finančním datům, která mohou být uložena na stejném počítači nebo zařízení. Jak je možné tyto role oddělit, aniž by došlo k poklesu produktivity?

 

Jak mohou zdravotnické organizace minimalizovat hrozbu spojenou s náhodným nebo záměrným kopírováním citlivých dat na CD, DVD, hudební přehrávače nebo mobilní telefony připojené k zabezpečeným počítačům?

 

Zdravotnické organizace běžně schraňují velké množství osobních informací o zdravotním stavu. Informace o zdravotním stavu mohou být využity pro zvýšení kvality zdravotní péče, ale také mohou napomoci k snižování nákladů. Nicméně právní úpravy a etické obavy podněcují potřebu tyto informace chránit. Především v případě nemocnic často existuje mnoho lidí na různých pozicích, kteří vyžadují přístup k těmto datům, což komplikuje jejich ochranu.

 

To je okamžik, ve kterém vstupuje na scénu SecureDoc.

SecureDoc pomáhá v ochraně údajů o zdravotním stavu napříč celou organizací, přičemž zajišťuje soulad s právními normami a ochranu soukromí s nízkými náklady na vlastnictví (a také s přehledným nasazováním a kontrolou pro předcházení negativního dopadu na produktivitu). Šifrování kompletně celého pevného disku s ověřením uživatele ještě před spuštěním operačního systému představuje tu nejbezpečnější a neucelenější ochranu těchto citlivých a osobních dat. Navíc schopnost synchronizovat uživatele, bezpečnostní klíče, klíčové soubory a skupinové soubory s Active Directory znamená, že ověření uživatelé napříč zdravotnickou organizací mohou přistupovat k údajům o zdravotním stavu pacientů a také tato data interně sdílet bez nutnosti zadávat hesla, přičemž citlivá data jsou stále chráněná.

SecureDoc je nasazován v předních nemocničních zařízeních a zdravotnických organizacích po celém světě, mezi něž patří také dětská nemocnice v Denveru, nemocnice Mout Sinai v New Yorku a Hospital for Sick Children v Torontu.

 

Co může SecureDoc udělat pro zdravotnické organizace?

SecureDoc zajistí kompletní řešení pro ochranu dat včetně šifrování na vládní úrovni, které chrání údaje o zdravotním stavu pacientů napříč celou organizací. SecureDoc umožňuje pracovníkům v oblasti zdravotnictví pokračovat v práci, jak byli zvyklí před nasazením šifrování. Ztratí-li se však notebook nebo USB flash disk, organizace může být klidná, protože citlivá data pacientů jsou chráněná.

 

Které problémy řeší SecureDoc v oblasti zdravotnictví?

 • Ochranu údajů o pacientech a osobních údajů v noteboocích, dalších počítačích a výměnných médiích včetně USB klíčenek a CD a DVD.
 • Zajištění kontrolovatelného souladu s právními normami v souvislosti se zabezpečením údajů o zdravotním stavu.
 • Neustálý přístup k důležitým počítačům a úložným zařízením i v případě zapomenutí hesla a jiných nehod.
 • Prevence úniku dat na nezabezpečená výměnná média (CD, DVD, USB).
 • Předchází nákladům spojeným s oznámením úniku dat a s tím spojenou negativní publicitou.
 • Podporuje sdílení počítačů, které obsahují údaje o zdravotním stavu pacientů, mezi více ověřenými uživateli rozdílných pozic.

 

Které funkce SecureDocu jsou relevantní pro zdravotnictví?

 • Kompletní škála bezpečnostních řešení pro pevné disky a výměnná média.
 • Podpora pro zařízení se systémy Windows, Mac a Linux.
 • Centralizovaná konfigurace, administrace a kontrola.
 • „Tiché“ nasazování a přehlednost pro uživatele.
 • Konfigurovatelný systém kontroly a hlášení.
 • Integrace s metodami ověření, které zahrnují hesla, čipové karty, USB tokeny, biometrii, bezpečnostní čipy TPM a infrastrukturu veřejných klíčů.

 

Kde se dozvím víc?