ÚVODNÍ STRÁNKA | E-SHOP | TECHNICKÁ PODPORA | KONTAKTUJTE NÁS | ENGLISH
Tel.: +420 377 330 025

Školství

Školství

 

SecureDoc ve školství

 

Vzdělávací instituce opatrují osobní údaje a citlivá data ve svých administrativních odděleních. Disponují záznamy o studiu, financování studia, záznamy svých zaměstnanců a dalšími citlivými dokumenty, které je kriticky nutné chránit.

 

V odděleních pro absolventy, sbírka osobních dat absolventů včetně osobních údajů a potenciálních příspěvků své Alma Mater s sebou přináší zodpovědnot data zabezpečit, aby nemohlo docházet k jejich úniku. Neúmyslné zveřejnění finančních nebo jiných informací o absolventech může mít velice negativní důsledky na udržování vzájemné důvěry.

 

Univerzity navíc vedou rozsáhlé výzkumy, dávají tak vzniku velkému množství duševního vlastnictví, které rovněž musí být chráněno.

 

Takže kde tato data sídlí? Skutečnost je taková, že univerzity a vysoké školy ukládají svá citlivá data na mnoho platforem včetně Windows, Mac a Linuxu. K tomu se ještě musí vypořádat s tím, že jsou data přenášena na výměnná média, jako jsou CD, DVD, SD karty a USB úložiště. K tomu všemu se školy ještě musí potýkat s novými technologiemi zabezpečení v podobě hardwarově šifrovaných pevných disků (SED), hardwarově šifrovaných USB klíčenek a dalších bezpečnostních technologií, jako je Intel Anti-Theft. Ty všechny vstupují do jejich různorodého IT prostředí.

 

Vysoké školy, univerzity a další vzdělávací instituce, i přes kulturu a mandát, který sdílení dat podporuje, čelí naprosto stejným problémům jako komerční společnosti, jakmile dojde na ochranu osobních údajů. Rizika jsou spojená s přechodným charakterem mnoha funkčních a pracovních vztahů ve vzdělávacích institucích. Přichází tak problém – jak zajistit, aby sdílení a spolupráce probíhala podle potřeb, ale bez hrozby úniku osobních a jiných citlivých dat?

 

To je moment, kdy na scénu přichází SecureDoc.

SecureDoc umožňuje vzdělávacím institucím chránit osobní údaje bez ztráty schopnosti spolupráce podle potřeb. Schopnost synchronizovat uživatele, bezpečnostní klíče, klíčové soubory a skupinové soubory s Active Directory znamená, že ověření uživatelé napříč organizací mohou přistupovat k datům a také tato data sdílet (s různými úrovněmi přístupových práv) bez nutnosti zadávat hesla, přičemž citlivá data jsou stále chráněná. Zvláště schopnost dynamicky přidávat a odebírat ověřené uživatele z uživatelských skupin podporuje proměnlivou uživatelskou základnu, která je pro toto prostředí typická. SecureDoc je navíc centrálně spravovaný a jednoduše nasaditelný ve všech světových školních prostorech na klientské počítače s Windows, Mac i Linuxem. Dokáže také spravovat hardwarově šifrované pevné disky SED se schopností spravovat důvěryhodná zařízení, která vstupují do jejich IT prosředí.

 

Co může SecureDoc udělat pro vzdělávací instituce?

SecureDoc zajistí kompletní řešení pro ochranu dat včetně šifrování na vládní úrovni, které spolehlivě a přehledně chrání osobní údaje napříč celou organizací bez omezení spolupráce a sdílení, kde je potřeba. SecureDoc může být také nabízen v režimu „software jako služba“, aby lépe splnil různorodé potřeby použití ve vzdělávacích institucích.

 

Které problémy řeší SecureDoc vzdělávacím insitucím?

 • Ochranu citlivých dat a osobních údajů v noteboocích, dalších počítačích a výměnných médiích včetně USB klíčenek a CD a DVD.
 • Pružnou administraci různých uživatelských základen, které se mohou měnit čas od času, rok od roku.
 • Neustálý přístup k důležitým počítačům a úložným zařízením i v případě zapomenutí hesla a jiných nehod.
 • Bezpečné sdílení dat s ostatními institucemi, výzkumnými partnery a jinými zainteresovanými stranami.
 • Prevence úniku dat na nezabezpečená výměnná média (CD, DVD, USB).

 

Které funkce SecureDocu jsou relevantní pro vzdělávací instituce?

 • Model „software jako služba“.
 • Kompletní škála bezpečnostních řešení pro pevné disky a výměnná média.
 • Šifrování souborů a složek, šifrování diskových oblastí pro podrobnou kontrolu nad přístupem k citlivým datům a duševnímu vlastnictví i ve skupině uživatelů.
 • Kompatibilita s hardwarově šifrovanými pevnými disky pro rychlé nasazení a zabezpečení vysokého výkonu včetně návrhářských, CAD a jiných náročných aplikací.
 • Centralizovaná konfigurace, administrace a kontrola.
 • Konfigurovatelný systém kontroly a hlášení.
 • „Tiché“ nasazování a přehlednost pro uživatele pro omezení nutnosti a nákladů s školením uživatelů.

 

Kde se dozvím víc?