ÚVODNÍ STRÁNKA | E-SHOP | TECHNICKÁ PODPORA | KONTAKTUJTE NÁS | ENGLISH
Tel.: +420 377 330 025

Finanční služby

Finanční služby

 

SecureDoc ve finančnictví

 

Uvážíme-li stále mobilnější povahu pracovníků v oboru finančnictví, jak mohou banky nebo pojišťovny zajistit bezpečnost platebních karet a osobních údajů svých klientů v noteboocích a na přenosných úložištích napříč územími?

 

Jakou mají banky obranu před záměrným nebo náhodným kopírováním dat zákazníků na USB klíčenky, iPody nebo fotoaparáty?

 

Co se stane, když zařízení nebo pevné disky, které obsahují citlivá data, musí být převezeny z jednoho bezpečného místa na jiné? Jak je poté možné dodržet zákonné normy na ochranu dat?

Pakliže jsou peníze životadárnou krví průmyslu finančních služeb, zákaznická data jsou jejími tepnami, které ji rozvádí. Porozumění zákazníkům je klíčem k většímu zisku a úspěchu, ale ve finančních službách musí organizace tato data chránit. Požadavky průmyslu platebních karet jsou hnací silou v oboru, ale reálné požadavky jsou ještě větší – mnoho dalších typů osobních údajů je nutné chránit také. Moderní společnosti v oboru finančních služeb se musí vypořádat s bezpečnostními a vládními podmínkami. Požadavky kladené na soulad s těmito podmínkami mají stále globálnější charakter, váží se na skoupené společnosti, outsourcované/offshorované aktivity a (minimálně v některých případech) zvýšený vládní dohled.

 

To je chvíle, ve které přichází na scénu SecureDoc.

SecureDoc umožňuje bankám, pojišťovnám a dalším finančním institucím spolehlivě a kontrolovatelně chránit osobní údaje a další citlivá data napříč celou společností, která může operovat v rámci mnoha území, s různými typy uživatelů a organizačních struktur. Schopnost synchronizovat uživatele, bezpečnostní klíče, klíčové soubory a skupinové soubory s Active Directory znamená, že ověření uživatelé napříč společností mohou přistupovat k datům a také tato data sdílet (s různými úrovněmi přístupových práv) bez nutnosti zadávat hesla, přičemž citlivá data jsou stále chráněná.

 

Co může SecureDoc udělat pro finanční společnosti?

SecureDoc zajistí kompletní řešení pro ochranu dat včetně šifrování na vládní úrovni, které spolehlivě a přehledně chrání duševní vlastnictví a osobní údaje napříč celou organizací. SecureDoc je certifikovaný FIPS 140-2 a testovaný BITS pro potřeby trhu finančních služeb.

 

Jaké problémy řeší SecureDoc pro finanční společnosti?

  • Ochranu citlivých dat a osobních údajů v noteboocích, dalších počítačích a výměnných médiích včetně USB klíčenek a CD a DVD.
  • Zajištění kontrolovatelného souladu s pravidly pro ochranu platebních karet a dalších vládních požadavků na ochranu dat (s nízkými náklady vlastnictví).
  • Neustálý přístup k důležitým počítačům a úložným zařízením i v případě zapomenutí hesla a jiných nehod.
  • Bezpečné sdílení dat s podnikatelskými jednotkami, poradci a odlehlých provozoven.
  • Prevence úniku dat na nezabezpečená výměnná média (CD, DVD, USB).
  • Redukci nákladů a času potřebného pro znovuzhodnocení nebo vyřazení velkého množství přístrojů během obnov hardware.

 

Které funkce SecureDocu jsou relevantní pro finanční služby?

  • Kompletní škála bezpečnostních řešení pro pevné disky a výměnná média.
  • Centralizovaná konfigurace, administrace a kontrola.
  • Konfigurovatelný systém kontroly a hlášení.
  • Integrace s metodami ověření, které zahrnují hesla, čipové karty, USB tokeny, biometrii, bezpečnostní čipy TPM a infrastrukturu veřejných klíčů (včetně možnosti vytvořit jednotné zabezpečení od dveří až po počítač).

 

Kde se dozvím víc?